Zmiany pór roku sprawiają, że nasze zwyczaje pielęgnacyjne muszą nadążać za zmieniającą się pogodą. Tak jak do pogody dopasowujemy ubrania, tak dopasowujemy kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Nie inaczej jest z higieną intymną. Wiosna to czas przejściowy, kiedy łatwo o odparzenia czy infekcje.
O czym warto pamiętać?
Nie rezygnuj z komfortu i aktywności wiosną. Jest naprawdę sporo skutecznych, naturalnych i ekologicznych sposobów, które zapobiegną dyskomfortowi i niedogodnościom. Nawet podczas miesiączki. Poznaj je!
Lepiej rozumieć zdrowie intymne
Odparzenia powstają wtedy, gdy skóra jest narażona na długotrwałe działanie wyższej temperatury, wilgoci (np. potu) i podrażnienia np. przez ocieranie się materiałów.
Infekcje intymne także mogą pojawić się w momencie, gdy skóra jest przegrzana, obtarta, brakuje jej „oddechu”. Zarówno wilgoć pochodząca z potu, jak i płynów ustrojowych (naturalne wydzieliny intymne, miesiączka) jest pożywką dla bakterii.
Jeśli naszą skórę i miejsca intymne obciążamy poprzez używanie nieodpowiednich płynów do higieny intymnej, które destabilizują naturalną florę bakteryjną, nie jest ona w stanie poradzić sobie w niesprzyjających warunkach.
Aby odpowiednio zadbać o komfort i zdrowie okolic intymnych, warto pamiętać o trzech sprawach:
-
nie przegrzewać skóry,
-
nosić bieliznę odpowiedniej jakości,
-
używać odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji okolic intymnych.
A dodatkowo – zwracać szczególną uwagę na higienę podczas miesiączki.
Jak nie doprowadzić do przegrzania?
Szczególnie początek wiosny jest pod tym względem wymagający: kiedy wychodzimy do pracy, temperatura na dworze jest bardzo niska, a już po kilku godzinach potrafi wzrosnąć nawet do 25°C. W tych warunkach konieczne jest pamiętanie o przewiewnej, naturalnej bieliźnie, która nie jest zbyt obciskająca.
Dobrym przykładem takiej bielizny są majtki >>Gentle Day, uszyte z innowacyjnych materiałów zapobiegających namnażaniu się bakterii. Ich dodatkową zaletą są specjalne kieszonki, umożliwiające schowanie skrzydełek podpasek, co daje większy komfort podczas okresu.
Pamiętajmy, że higiena intymna polega także na… zdrowym odżywianiu. Jeśli chcemy uniknąć infekcji, ograniczmy węglowodany proste w jadłospisie.
Przyjemnej wiosny!
Zostaw odpowiedź